Tragiczny wypadek z udziałem motocyklisty

Policjanci z Aleksandrowa wyjaśniają okoliczności tragicznego zdarzenia drogowego z udziałem motocyklisty. Do wypadku doszło w miniony piątek (21.07.2023r.) w Ciechocinku. Po kilku godzinach, w szpitalu, zmarł 28-letni kierujący yamahą.

W miniony piątek, dyżurny aleksandrowskiej policji otrzymał zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Do zdarzenia doszło około godziny 17:00 w Ciechocinku.

Jak wstępnie ustalili pracujący na miejscu mundurowi, kierujący yamahą, 28-latek, stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w metalowe ogrodzenie posesji.

Wiadomo już, że mężczyzna nie miał kasku i znajdował się w stanie nietrzeźwości. Ponadto kierowca miał sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi. Obrażenia, jakich doznał mieszkaniec Ciechocinka, okazały się śmiertelne. Mężczyzna zmarł po kilku godzinach w szpitalu. Obecnie śledczy wyjaśniają okoliczności tego tragicznego wypadku.

Policjanci przypominają, że kierujący jednośladami to szczególna grupa uczestników ruchu, chociażby dlatego, że bardziej niż kierowcy samochodów narażeni są na urazy, jakie niesie ze sobą wypadek lub kolizja. Zderzenie motocykla z innym pojazdem lub drzewem, barierą ochronną, murem czy ogrodzeniem może skończyć się tragicznie. Mundurowi apelują o ostrożność, stosowanie się do obowiązujących ograniczeń prędkości oraz rozwagę za kierownicą. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze w głównej mierze zależy od nas samych.

Źródło: KPP Aleksandrów Kujawski

Dodaj komentarz