Zdarzenie na DK 17

Nagłe pogorszenie stanu zdrowia kierującego było prawdopodobnie przyczyną zdarzenia drogowego, do którego doszło na DK 17 w m. Podkrasne. Siedzący za kierownicą Mercedesa 69-latek stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok. Po zdarzeniu trafił do szpitala.

Przedwczoraj w nocy dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Podkrasne na drodze krajowej numer 17. Natychmiast pojechali tam policjanci z Nielisza oraz zamojski ruch drogowy. Mundurowi wstępnie ustalili, że kierujący Mercedesem poruszał się od Izbicy w kierunku Zamościa. Nagle zjechał na prawe pobocze, następnie kilkadziesiąt metrów jechał pasem zieleni, a później wjechał do przydrożnego rowu, gdzie samochód przewrócił się na bok.

Mercedesem kierował 69-letni mieszkaniec gminy Zamość, podróżował sam. Mężczyzna potrzebował pomocy medycznej, załoga karetki pogotowia przetransportowała go do szpitala.

Kierujący był trzeźwy. Z naszych wstępnych ustaleń wynika, że prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez 69-latka był jego stan zdrowia, który nagle się pogorszył. Dokładne okoliczności zdarzenia ustalają policjanci.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. Ważnym elementem wpływającym na bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu jest nie tylko przestrzeganie przepisów i znaków drogowych, ale również stan zdrowia kierowców. Dlatego też zwracajmy uwagę na swoje samopoczucie. Czując się źle nie siadajmy za kierownicę.  

Źródło: KMP Zamość

Dodaj komentarz