Zderzenie autobusu z osobówką

Wczoraj policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku pracowali na miejscu wypadku drogowego z udziałem autobusu i osobówki. Wstępne ustalenia funkcjonariuszy wskazują, że kierowca volkswagena stracił panowanie nad swoim samochodem i zderzył się czołowo z jadącym z przeciwka autobusem. Tylko wczoraj mundurowi zostali poinformowani o 15 zdarzeniach drogowych. Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach. Padający deszcz w połączeniu z zalegającym śniegiem wymaga od kierowców większego skupienia.

Wczoraj około godziny 14:30 policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Słupsku otrzymali zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do którego doszło na drodze pomiędzy Dębnicą Kaszubską i Podwilczynem. Na miejsce od razu pojechali funkcjonariusze słupskiej drogówki, którzy ustalili wstępnie, że jadący w kierunku Podwilczyna 71-letni kierujący volkswagenem, na zakręcie, stracił panowanie nad swoim samochodem, zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył czołowo w jadący z przeciwka autobus. W wyniku tego zdarzenia pasażerka osobówki z podejrzeniem obrażeń kręgosłupa została przewieziona do szpitala. W autobusie w chwili zdarzenia poza kierowcą był tylko jeden pasażer. Badanie trzeźwości wykazało, że obaj uczestniczący w wypadku kierowcy byli trzeźwi. Policjanci wykonali oględziny miejsca zdarzenia i pojazdów z udziałem technika kryminalistyki oraz sporządzili dokumentację fotograficzną, na podstawie których będą ustalać dokładne okoliczności tego wypadku.

Tylko wczoraj na drogach Słupska i powiatu słupskiego doszło do 14 kolizji i 1 wypadku drogowego. Zmienne warunki na drogach utrudniają jazdę kierowcom. Apelujemy o zachowanie ostrożności. Śliska nawierzchnia, padający deszcz i topniejący śnieg wymagają od kierowców większego skupienia.

Dodaj komentarz