Spłonął nieoznakowany radiowóz (foto)

Czternastoletni fiat bravo spłonął doszczętnie na drodze wojewódzkiej nr 434. Auto zapaliło się w trakcie jazdy. Okazało się, że to nieoznakowany radiowóz policyjny. Na szczęście jadący nim funkcjonariusze w porę zdołali się ewakuować.

ożar miał miejsce w sobotę 4 lutego 2023 r. po godz. 8.00 w okolicach miejscowości Roszkówko (gm. Miejska Górka). Fiat poruszał się w kierunku Krobi. Ze wstępnych ustaleń wynika, że źródło ognia znajdowało się w komorze silnika, skąd płomienie błyskawicznie rozprzestrzeniły się na pozostałą część pojazdu.

Na to zdarzenie najechał gostyński strażak wracający do domu po zakończonej służbie, który używając gaśnicy próbował poskromić płomienie. Niestety próba okazała się nieskuteczna. Udało się natomiast uratować przed zniszczeniem policyjny sprzęt i urządzenia przewożone w radiowozie.

W akcji ratowniczo-gaśniczej brały udział 3 zastępy strażaków z Komendy Powiatowej PSP w Rawiczu i z Ochotniczych Straży Pożarnych w Miejskiej Górce i Roszkowie. Pożar ugaszono przy zastosowaniu piany gaśniczej.

Ruch na drodze wojewódzkiej początkowo był wstrzymany, później odbywał się wahadłowo.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że przypuszczalną przyczyną powstania pożaru mogło być zwarcie instalacji elektrycznej.

Opracowanie: bryg.Krzysztof Skrzypczak, zastępca komendanta powiatowego PSP

Zdjęcia: mł.kpt. Leszek Kuczyński, st.str. Arkadiusz Skrzypczak

Dodaj komentarz