23 latek zatrzymany za usiłowanie zabójstwa ojca

Na 3 miesiące do tymczasowego aresztu trafił 23-letni mieszkaniec powiatu lubelskiego. Mężczyzna usiłował dokonać zabójstwa swojego ojca. Zaatakował go nożem podczas snu i ranił w gardło. Gdy 54-latek zaczął się bronić sprawca uciekł. Został zatrzymany przez policjantów. Grozi mu dożywocie.

Do zdarzenia doszło w ostatni weekend w jednym z domów na terenie powiatu lubelskiego. Jak wynika z ustaleń w sprawie, 23-latek w środku nocy postanowił zaatakować śpiącego w łóżku ojca. Mężczyzna ranił nożem 54-latka w gardło. Po otrzymaniu ciosu pokrzywdzony zaczął się bronić i pomiędzy mężczyznami wywiązała się szarpanina. Gdy w domu zrobiło się głośno, sprawca wybiegł i odjechał samochodem. Pokrzywdzony 54-latek od razu trafił do szpitala.

Na miejscu pod nadzorem prokuratora zostały przeprowadzone szczegółowe oględziny. Do działań poszukiwawczych od razu skierowano policjantów. W poszukiwaniach brali udział funkcjonariusze z komisariatu w Niemcach, komendy miejskiej oraz wojewódzkiej Policji w Lublinie. Ostatecznie 23-latek został zatrzymany przez funkcjonariuszy i trafił do policyjnej celi.

Kryminalni doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej w Lublinie, gdzie usłyszał zarzuty usiłowania zabójstwa. Wczoraj na wniosek policjantów i prokuratura został tymczasowo aresztowany na 3 miesiące. Podejrzanemu grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności.

Źródło: KMP Lublin

Dodaj komentarz