Nietrzeźwa matka opiekowała się 2 latkiem

Za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia odpowie 41-latka. Nietrzeźwa matka sprawowała opiekę nad 2 letnim synem. W organizmie miała ponad 3 promile alkoholu. Na sytuację zareagował ojciec dziecka, który nie po raz pierwszy widział kobietę w takim stanie. Kobieta trafiła do policyjnej celi. O dalszej opiece nad dzieckiem zadecyduje sąd rodzinny.

Zgłoszenie o tym zdarzeniu policjanci otrzymali w niedzielę 9 czerwca. Z informacji przekazanych dyżurnemu wynikało, że kobieta przyprowadziła 2 letniego synka do jego ojca, z którym nie mieszkała. Nic nie byłoby w tym dziwnego, gdyby nie fakt, że była ona kompletnie pijana.

Na miejsce od razu skierowano najbliższy patrol. Policjanci pod wskazanym adresem zastali rodziców oraz dwuletniego chłopca. Badanie alkomatem kobiety wykazało ponad 3 promile alkoholu. Z torebki, którą miała przy sobie kobieta, wystawała butelka wódki, więc na tym wyniku zapewne by się nie skończyło. Dziecko pozostało pod opieką ojca, który był trzeźwy.

Po tym, jak kobieta wytrzeźwiała w policyjnym PDOZ, Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego wykonali z nią czynności. Funkcjonariusze powiadomili także sąd rodzinny, który zdecyduje o dalszej opiece nad dzieckiem. 41-latka usłyszała już zarzuty za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia lub zdrowia. Może jej grozić kara do 5 lat więzienia.

Źródło: KMP Konin

Dodaj komentarz