28-latek sprawcą zdarzenia drogowego na stacji benzynowej

Zadzwonił sam na siebie, a był sprawcą kolizji drogowej i posiadał aktualny zakaz kierowania pojazdami. Do zdarzenia doszło na jednej ze stacji paliw w centrum miasta podczas wymijania się dwóch samochodów osobowych.

Wczoraj przed godziną 17:00 policjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy otrzymali informację o kolizji drogowej na terenie stacji paliw przy ul. Kolejowej w centrum miasta. Uczestnicy zdarzenia nie potrzebowali pomocy medycznej, ale nie potrafili się dogadać.

Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą kolizji jest zgłaszający i – jako że do tego niegroźnego zdarzenia doszło poza drogą publiczną – zaproponowali mu mandat karny w kwocie jedynie 50 zł. Mężczyzna odmówił jego przyjęcia i w tym temacie sprawa będzie miała swój finał w sądzie.

Nie to jednak jest największym zmartwieniem 28-latka. W toku wykonywanych czynności okazało się, że mężczyzna ma do marca tego roku orzeczony przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu aktualny zakaz kierowania pojazdami. Dlatego też mieszkaniec Szczawna-Zdroju odpowie przed sądem również za przestępstwo. 28-latek może trafić za kraty więzienia na 5 lata.

Apelujemy po raz kolejny. Nie może być społecznego przyzwolenia na jazdę bez uprawnień. Pamiętajmy. Mając informacje o przestępcach drogowych należy zadzwonić do Centrum Powiadamiania Ratunkowego pod numerem 112, które przekaże informacje Policji, a dyżurny zawsze wyśle na miejsce patrol.

Źródło: KMP Wałbrzych

Dodaj komentarz