Odpowie za zabójstwo

Policjanci z IV Komisariatu łódzkiej komendy zatrzymali notowanego wcześniej 54-latka, który odpowie za zabójstwo 41-letniego mężczyzny, do którego doszło w jednym z poleskich pustostanów. Na wniosek Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie zastał on aresztowany na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi kara nawet dożywotniego pozbawienia wolności.

1 stycznia 2024 roku przed godziną 12:00 na poleski komisariat przyszły dwie osoby, 32-letni mężczyzna i 39-letnia kobieta, żeby zgłosić, że na terenie jednego z pustostanów znajdujących się przy ulicy Lipowej w Łodzi znaleźli zwłoki swojego znajomego. Jak wyjaśnili dzień wcześniej świętowali zakończenie roku wspólnie z tym 41-latkiem i jeszcze jednym mężczyzną. Kiedy w Nowy Rok wrócili w miejsce gdzie wcześniej spożywali alkohol zauważyli nieżyjącego już jednego z mężczyzn, z którymi wcześniej przebywali

Pod wskazany adres niezwłocznie wysłano patrol, który potwierdził, że znajdują się tam zakrwawione zwłoki. W związku z tym na miejscu, pod nadzorem Prokuratora z Prokuratury Rejonowej Łódź – Polesie oraz zastępcy komendanta IV Komisariatu Policji w Łodzi, podjęli swoje czynności policjanci z ekipy dochodzeniowo-śledczej oraz biegły medycyny sądowej. Stróże prawa dokonali oględzin zwłok i miejsca, zabezpieczyli liczne przedmioty mogące mieć znaczenie w tej sprawie i być pomocne w jej rozwikłaniu, zabezpieczyli również materiał biologiczny.

Na podstawie wykonanych oględzin biegły sądowy stwierdził, że najbardziej prawdopodobną przyczyną zgonu były obrażenia powstałe w wyniku uderzeń tępym i twardym narzędziem w okolice głowy zmarłego.
W trakcie trwania czynności na miejscu oraz przesłuchania zgłaszających, na IV Komisariat  Policji w Łodzi został przewieziony sprawca kradzieży z pobliskiej budowy. Już podczas jego zatrzymania policjanci zauważyli, że jego wygląd odpowiada opisowi podejrzewanego o dokonanie zabójstwa mężczyzny. Przypuszczenia te zostały potwierdzone, kiedy okazano go zgłaszającej sprawę parze.

W trakcie czynności 54-latek przyznał się do stawianych mu zarzutów. Na wniosek Prokuratury, decyzją Sądu Rejonowego dla Łodzi – Śródmieścia, mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres trzech miesięcy.
Dalsze czynności w tej sprawie, pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Łódź-Polesie, prowadzą śledczy z IV Komisariatu łódzkiej komendy.

Źródło: KMP Łódź

Dodaj komentarz