Grozili pozbawieniem życia

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy usiłowali dokonać wymuszenia rozbójniczego. Przy użyciu młotka oraz przedmiotu przypominającego broń grozili pozbawieniem życia. Na wniosek prokuratora, sąd zastosował wobec nich tymczasowy areszt na trzy miesiące.

Do zdarzenia doszło na jednej z ulic w Otmuchowie. Jak ustalili policjanci, do pokrzywdzonego przyjechało dwóch mężczyzn, którzy zażądali wydania pieniędzy. Gdy usłyszeli odmowę i nie osiągnęli zamierzonego celu, zaczęli grozić pokrzywdzonemu, używając niebezpiecznych przedmiotów. Z uwagi na obecność świadka, mężczyźni uciekli.

Pokrzywdzony o zaistniałej sytuacji od razu poinformował Policję. W wyniku zebranych informacji nyscy kryminalni ustalili, a następnie zatrzymali tych mężczyzn. Po zebraniu materiałów dowodowych przez mundurowych, Sąd Rejonowy w Nysie, na wniosek prokuratora zastosował wobec mężczyzn tymczasowy areszt na 3 miesiące. 

Ponadto w trakcie wykonywanych czynności policjanci znaleźli amfetaminę oraz marihuanę. Narkotyki były ukryte w pomieszczeniach zajmowanych przez zatrzymanych. Substancje zostały zabezpieczone do analizy.

27 i 34-latek wspólnie i w porozumieniu, w celu osiągnięcia korzyści majątkowej mieli grozili pozbawieniem życia 32-letniemu mężczyźnie. Za popełnione przestępstwo grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Nysa

Dodaj komentarz