Areszt za usiłowanie zabójstwa

Na wniosek śledczych z jaworznickiej komendy i prokuratora, sąd tymczasowo aresztował 71-letniego mieszkańca miasta, który usiłował zabić swoją byłą żonę. Mężczyzna zaatakował ją siekierą. Zatrzymany usłyszał już zarzut usiłowania zabójstwa, za co grozi mu kara nawet dożywotniego więzienia.

Do zdarzenia doszło w minioną niedzielę przed 16.00 w jednym z mieszkań w Jaworznie. Oficer dyżurny otrzymał informację od 71-letniego mężczyzny, który poinformował, że skrzywdził swoją byłą żonę. Na miejsce natychmiast skierowano patrol Policji, który potwierdził informację ze zgłoszenia. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, aby zapewnić jak najszybszy transport do szpitala rannej kobiety. Ze wstępnych ustaleń śledczych wynika, że 71-letni mężczyzna zaatakował siekierą byłą żonę, z którą wspólnie zamieszkiwał. Śledczy wstępnie ustalili także, że pomiędzy byłymi małżonkami trwał konflikt rodzinny. Sprawca został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie mu prokuratorskiego zarzutu usiłowania zabójstwa.

Na wniosek policjantów i prokuratora, jaworznicki sąd podjął wczoraj decyzję o zastosowaniu wobec 71-latka środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na 3 miesiące. Śledczy ustalają motywy działania mężczyzny oraz szczegółowy przebieg zdarzenia. Za usiłowanie zabójstwa grozi mu nawet dożywotni pobyt w więzieniu.

Źródło: KMP Jaworzno

Dodaj komentarz