Cysterna w rowie

Piotrkowscy policjanci zatrzymali 44-letniego kierowcę pojazdu ciężarowego z cysterną, który poruszał się po drodze bez uprawnień mając 3 promile alkoholu w organizmie.

11 grudnia 2023 roku około godziny 14:30 dyżurny otrzymał zgłoszenie o pojeździe ciężarowym z cysterną, który zjeżdżając z wiaduktu Piotrków Trybunalski Południe w kierunku Katowic przebił bariery i wpadł do rowu. Gdy patrol dojechał na miejsce mężczyzna przy pomocy strażaków opuścił już pojazd. W rozmowie z funkcjonariuszami przyznał, że nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze. Jak się okazało podczas badania kierujący miał w organizmie 3 promile alkoholu. Prowadzenie pojazdów mechanicznych w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności. 44-latek odpowie także  za kierowanie pojazdem bez uprawnień, oraz spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Wszystkim kierującym przypominamy, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie dla nas samych, jak również dla innych uczestników ruchu. Jeśli widzisz nietrzeźwego nie czekaj- reaguj! Jeden telefon na numer alarmowy może uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie. Cały czas apelujemy o rozsądek za kierownicą!

Źródło: KPP Piotrków Trybunalski

Dodaj komentarz