Dwa miesiące aresztu za narkotyki

Praca policjantów z Wydziału Kryminalnego polkowickiej komendy ponownie zaowocowała zabezpieczeniem substancji odurzających, które nie trafią na czarny rynek. Tym razem w mieszkaniu jednego z mieszkańców powiatu polkowickiego ujawniono blisko kilogram marihuany. Co więcej, 34-letniemu mężczyźnie przedstawiono zarzut udziału w obrocie narkotykami. W tym przypadku, gdzie mowa o znacznej ilości środków odurzających, za takie zachowanie grozi kara aż do 10 lat pozbawienia wolności.

Praca operacyjna wymaga czasem nieszablonowego działania ze strony policjantów. To zadanie w głównej mierze spoczywa na funkcjonariuszach Wydziału Kryminalnego, a efekty ich pracy dają dużą satysfakcję dla stróżów prawa. Dowodem tego jest interwencja, która miała miejsce w tym tygodniu, kiedy to zatrzymano 34-letniego mężczyznę, u którego w mieszkaniu ujawniono kilka pokaźnych rozmiarów foliowych paczek z zawartością środków odurzających.

Wstępne badanie testerem narkotykowym tylko potwierdziło podejrzenie policjantów, iż jest to marihuana. Dalsze czynności mundurowych doprowadziły do zebrania materiału dowodowego pozwalającego na przedstawienie mężczyźnie zarzutu wprowadzania do obrotu znacznej ilości środków odurzających.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu. Aktualnie pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lubinie prowadzone jest śledztwo. Policja wystąpiła o tymczasowe aresztowanie podejrzanego. Sąd przychylił się do wniosku i zdecydował, ze najbliższe 2 miesiące podejrzany spędzi w areszcie.

Źródło: KPP Polkowice

Dodaj komentarz