Okradł kościelną skarbonkę

Nakielscy policjanci zatrzymali 52-letniego mieszkańca gminy Nakło, który ukradł datki z kościelnej skarbonki. Skradzione mienie w całości odzyskano, a złodziej usłyszał zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzenia doszło w miniony czwartek (15.12.22) w  jednym z kościołów na terenie Nakła nad Notecią. Wikariusz parafii po wejściu do kościoła zauważył uszkodzoną skarbonkę na datki. Skarbonka była pusta.

Na miejsce wysłano nakielskich kryminalnych, którzy potwierdzili kradzież. Policjanci, jeszcze tego samego dnia, ustalili personalia złodzieja. Mundurowi zapukali do jego drzwi. Zaskoczony wizytą policjantów 52-latek został zatrzymany, a skradzione pieniądze zostały odzyskane.

52-letni mieszkaniec nakielskiej gminy po nocy spędzonej w policyjnym areszcie usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem. Niebawem sprawa zostanie skierowana do sądu, który zdecyduje o karze dla mężczyzny. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Źródło: KMP Bydgoszcz

Jeden komentarz do “Okradł kościelną skarbonkę

Dodaj komentarz