Zaatakował obywatela Gruzji butelką i został zatrzymany

Policjanci zatrzymali 41-latka z Gdańska, który na ul.Szafarnia uderzył butelką w głowę obywatela Gruzji, z uwagi na jego przynależność etniczną i wyznaniową. Sprawca wczoraj usłyszał zarzut za to przestępstwo. Prokurator zastosował wobec niego policyjny dozór, a także wydał zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego i kontaktowania z nim. Za przestępstwo dyskryminacji grozi do 5 lat więzienia. Wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że czyn podejrzanego miał charakter chuligański.

We wtorek wieczorem policjanci otrzymali zgłoszenie o tym, że na ul.Szafarnia obywatel Gruzji został uderzony butelką od piwa w głowę przez nieznanego mężczyznę. Na miejscu funkcjonariusze ustalili okoliczności tego zdarzenia i zatrzymali wskazanego przez świadków sprawcę. Badanie wykazało, że 41-latek z Gdańska był pijany i miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Pokrzywdzony obywatel Gruzji został zabrany karetką do szpitala na badania.
Podczas pracy nad tą sprawą policjanci ustalili, że kiedy Gruzin spacerował ul. Szafarnia, podejrzany 41-latek uderzył go butelką, z uwagi na przynależność etniczną i narodową 28-latka. Na skutek tego ataku pokrzywdzony doznał lekkiego uszczerbku na zdrowiu. Wczoraj 41-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut za przestępstwo dyskryminacji.

Zatrzymanemu grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Wyrok może być jednak wyższy ze względu na to, że jego czyn miał charakter chuligański.

Źródło: KMP Gdańsk

Dodaj komentarz