Dziecko zawiadomiło o rzekomej utracie przytomności swojej matki

W dniu 11 marca 2024 roku około godz. 10:40 na numer alarmowy dodzwoniło się dziecko twierdząc, że jego matka zasłabła i straciła przytomność, po czym się rozłączyło. Z uwagi, iż połączenie zostało wykonane z telefonu bez karty sim, nie było możliwości oddzwonienia.

W dniu 11 marca 2024 roku około godz. 10:40 na numer alarmowy dodzwoniło się dziecko twierdząc, że jego matka zasłabła i straciła przytomność, po czym się rozłączyło. Z uwagi, iż połączenie zostało wykonane z telefonu bez karty sim, nie było możliwości oddzwonienia. Według danych przekazanych przez Centrum Powiadamiania Ratowniczego telefon lokalizował się na terenie gminy Gdów. W związku z powyższym zostały wszczęte procedury mające na celu zlokalizowania dokładnego adresu skąd zostało wykonane połączenie. W czynnościach tych brali udział policjanci z Komisariatu Policji w Gdowie oraz funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego KPP Wieliczka oraz  Rewiru Dzielnicowych KPP Wieliczce a także Komisariatu Policji w Niepołomicach. W działaniach brały udział również zastępy  OSP Cichawa i PSP Wieliczka. Dzięki czynnościom przeprowadzonych przez funkcjonariuszy policji udało się ustalić adres, z którego dzwoniło dziecko. Jak się okazało połączenie to zostało wykonane przez niepełnosprawnego 12 letniego chłopca zamieszkałego w miejscowości Liplas, który z uwagi na wizytę swojej mamy u lekarza został w domu pod opieką babci.

Policjanci proszą o rozwagę przy udostępnianiu telefonów komórkowych dzieciom bez odpowiedniej kontroli aby nie dochodziło do podobnych sytuacji, które w tym przypadku okazały się niepotrzebnym zainicjowaniem służb w akcję mającą na celu udzielenie pomocy osobie, która pomocy tej nie wymagała.

Źródło: KPP Wieliczka

Dodaj komentarz