Pijana rowerzystka wjechała w wózek z dwuletnim dzieckiem

Policjanci ruchu drogowego zatrzymali 48-letnią mieszkankę Lubina, która jadąc rowerem wjechała w wózek z dwuletnim dzieckiem, przewracając go. Po zbadaniu stanu trzeźwości lubinianki, okazało się, że ma w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Dziecko zostało zabrane do szpitala w Legnicy. Na szczęście nie odniosło żadnych obrażeń. Nieodpowiedzialna rowerzystka odpowie za swój czyn przed sądem. Może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci lubińskiej drogówki udali się na zdarzenie drogowe, gdzie według zgłoszenia, kierująca rowerem chcąc wyminąć kobietę prowadzącą wózek z dzieckiem, wjechała w wózek z dwuletnią dziewczynką, który przewrócił się. Kompletnie pijana cyklistka straciła równowagę i  również upadła na chodnik. Matka dziecka wyczuwając silną woń alkoholu od kierującej jednośladem, powiadomiła o całym zajściu dyżurnego lubińskiej komendy.

Funkcjonariusze potwierdzili przypuszczenia pokrzywdzonej. Przeprowadzone badanie na trzeźwość wykazało, że 48-letnia lubinianka ma w swoim organizmie ponad 2,5 promila alkoholu. Mundurowi zatrzymali kobietę, a wezwane na miejsce pogotowie zabrało dziecko do szpitala na diagnostykę i obserwację. Na szczęście w trakcie upadku dziecko nie odniosło żadnych obrażeń zagrażających jego zdrowiu.

Sprawczyni tego zdarzenia została przewieziona do komendy. Policjanci wykonali z nią niezbędne czynności do tej sprawy. Wkrótce nieodpowiedzialna kobieta stanie przed sądem. Może jej grozić kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Jak pokazuje ta sytuacja pijany rowerzysta jest zagrożeniem nie tylko dla siebie ale również dla innych uczestników ruchu drogowego. Dlatego też, niezależnie od wysokości poniesionej kary, najgorszą konsekwencją dla pijanego rowerzysty może być utrata zdrowia, a nawet życia. Gorzej, gdy swoim stanem i nieodpowiedzialnym zachowanie spowoduje on zagrożenie dla innych, niewinnych ludzi.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz