Groźne zderzenie drogowe w Rybnicy

Jeleniogórscy policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności na drodze. Kierowcy „noga z gazu”. Dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni. Przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego. Wczoraj w Rybnicy doszło do wypadku drogowego.

5 lutego 2024 roku, około godziny 13.00 w Rybnicy doszło do wypadku drogowego.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 44-letnia kierująca pojazdem marki Mercedes , najprawdopodobniej w wyniku niedostosowania prędkości do warunków panujących na drodze oraz nieprawidłowego manewru wymijania auta jadącego z przeciwnego kierunku straciła panowanie na pojazdem, po czym wjechała na przeciwległy pas ruchu, uderzając następnie w drzewo. Do szpitala trafiała pasażerka pojazdu oraz jej dziecko. Kierując trzeźwa. Obecnie policja wyjaśnia przyczyny i okoliczności tego zdarzenia.

Apelujemy o ostrożność i rozsądek na drodze. Kierowcy noga z gazu. Zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami, bowiem „najechanie” na tył innego auta to częsta przyczyna zdarzeń drogowych.  Stosujmy się od obowiązujących ograniczeń prędkości, bowiem kierowcy, który lekceważą obowiązujące limity narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo.
Jak zawsze apelujemy do wszystkich kierujących o rozwagę i przestrzeganie przepisów. Każdy uczestnik ruchu drogowego musi mieć na względzie bezpieczeństwo swoje i innych.

Dodaj komentarz