Śmiertelne potrącenie na przejściu dla pieszych

Policjanci z jaworznickiej komendy wyjaśniają szczegółowe okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę przy ul. Jana III Sobieskiego. Kierujący autobusem mężczyzna potrącił 65-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. W wyniku poniesionych obrażeń, kobieta zmarła w szpitalu. Apelujemy do kierujących o zachowanie szczególnej ostrożności w rejonie oznakowanych przejść!

Do zdarzenia doszło w niedzielę rano na przejściu dla pieszych przy ul.Jana III Sobieskiego w Jaworznie. Ze wstępnych ustaleń policjantów jaworznickiej drogówki wynika, że 64-letni kierujący autobusem jadąc ulicą Sobieskiego w kierunku ulicy Wolności, nie ustąpił pierwszeństwa oraz nie zachował ostrożności, w wyniku czego potrącił 65-letnią kobietę, która znajdowała się na przejściu dla pieszych. Mieszkanka Jaworzna została przewieziona do szpitala. Niestety w wyniku doznanych obrażeń kobieta zmarła. Szczegółowe okoliczności zdarzenia wyjaśniają jaworzniccy śledczy pod nadzorem prokuratora.

Musimy pamiętać, że piesi stanowią jedną z najbardziej zagrożonych wypadkami grup uczestników ruchu drogowego. Często do zdarzeń z ich udziałem dochodzi właśnie na przejściach dla pieszych. Dlatego każdy kierujący powinien mieć świadomość, że zbliżając się do pasów powinien zachować szczególną ostrożność i bezwzględnie ustąpić pierwszeństwa pieszemu znajdującemu się na przejściu.

Źródło: KPP Jaworzno

Dodaj komentarz