Samochodem prosto w ogrodzenie

To już drugi przypadek w ciągu kilku dni, gdzie kierujący samochodem wjeżdża w ogrodzenie. W kolizji opisywanej poniżej podobnie jak w poprzedniej kluczową rolę odegrała prędkość, ale także brak odpowiedniego doświadczenia. Teraz sprawcę czeka sprawa w sądzie, gdzie opowie dlaczego kierował bez uprawnień.

Do zdarzenia doszło dzisiaj w nocy po godzinie 1.00 na skrzyżowaniu ulicy Korola z Radzionkowską w Tarnowskich Górach. Pracujący na miejscu policji z wydziału ruchu drogowego ustalili, że 34-letni tarnogórzanin nie dostosował odpowiedniej prędkości do warunków na drodze i uderzył w ogrodzenie posesji. Był trzeźwy, ale okazało się, że w ogóle nie ma prawa jazdy. Za kolizję został ukarany mandatem, a przed sądem odpowie za jazdę bez wymaganych uprawnień.

Przypominamy, że świadome wsiadanie za kierownicę samochodu bez uprawnień może prowadzić do przykrych zdarzeń drogowych. Brak doświadczenia na drodze w połączeniu z nadmierną prędkością skutkować może podobnymi zdarzeniami jak to opisane wyżej. Bądźmy odpowiedzialni na drodze, bo to od nas samych zależy, czy będzie bezpiecznie.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz