Potrącenie pieszej

70-letnia piesza przechodząc przez drogę krajową nr 17 w Łabuńkach Pierwszych została potrącona przez kierującego Mazdą. Po zdarzeniu trafiła do szpitala.Kierujący był trzeźwy. Ustalamy szczegóły zdarzenia i apelujemy o ostrożność na drodze.

Do zdarzenia doszło w piątek około godziny 19:30 na drodze krajowej numer 17 w miejscowości Łabuńki Pierwsze, w terenie zabudowanym. Z wstępnych ustaleń miejscowych policjantów oraz funkcjonariuszy z Zamościa wynika, że kierujący Mazdą jechał w kierunku Zamościa. W pewnej chwili zauważył na środku jezdni kobietę. Natychmiast zjechał do prawej krawędzi drogi jednak nie zdołał uniknąć zderzenia. Lusterkiem pojazdu potrącił kobietę.

Pieszą, 70-letnią mieszkankę gminy Łabunie, załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznała poważniejszych obrażeń. Mazdą kierował 65-latek z gminy Tyszowce. Policyjne badanie alkomatem wykazało, że był trzeźwy.

W czasie, gdy na miejscu zdarzenia pracowały służby ratunkowe ruch na tym odcinku „krajówki” był utrudniony i odbywał się wahadłowo.

Ustalamy szczegółowy przebieg zdarzenia i apelujemy o zachowanie ostrożności na drodze. W sposób szczególny apelujemy do pieszych, aby w trosce o własne bezpieczeństwo zadbali o swoją widoczność na drodze. Każdy pieszy zobowiązany jest posiadać odblask w terenie niezabudowanym – tak stanowią przepisy. Jednak dla własnego bezpieczeństwa idąc poboczem pieszy zawsze powinien mieć odblask, niezależnie od tego, jakim obszarem się porusza. Kierujący pojazdem widząc odbijający się w światłach samochodu odblaskowy element odpowiednio wcześniej zareaguje i bezpiecznie ominie pieszego.

Źródło: KMP Zamość

Jeden komentarz do “Potrącenie pieszej

  • 11/04/2023 o 23:37
    Bezpośredni odnośnik

    Gdzie były dzieci i wnuku tej pani? jak mogli narazić seniorkę by sama przechodziła prawie w nocy/w nocy przez ulicę? dzieciom i wnukom postawić zarzuty prokuratorskie i wyrok chociaż po dwa lata więzienia.

Dodaj komentarz