Niebezpieczna kolizja na drodze S8

Policjanci wyjaśnili przyczynę kolizji drogowej do jakiej doszło w środę na trasie S8 w miejscowości Zdzierczyzna. Kierujący osobowym bmw w wyniku niedostosowania prędkości do warunków ruchu doprowadził do zderzenia bocznego z toyotą. Mundurowi sprawcę zdarzenia ukarali mandatem karnym. Apelujemy do wszystkich o rozsądek na drogach.

3 maja 2023 roku przed godzina 15:00 na stanowisko kierowania Komendy Powiatowej Policji w Wieruszowie wpłynęło zgłoszenie o zderzeniu się dwóch pojazdów na 126 kilometrze drogi S8 w kierunku Wrocławia. Skierowani na miejsce funkcjonariusze ruchu drogowego ustalili, że 27-letni mieszkaniec powiatu radomszczańskiego kierując samochodem marki BMW w trakcie jazdy lewym pasem ruchu nie dostosował prędkości do panujących warunków drogowych w następstwie czego stracił panowanie nad kierowanym pojazdem i doprowadził do zderzenia bocznego z samochodem marki Toyota Rav 4. Siła zderzenia była tak duża że pojazdy uderzyły w bariery ochronne. Osobową toyotą kierował 50-letni mieszkaniec Wrocławia z dwoma pasażerami. Nikt w tym zdarzeniu nie odniósł obrażeń, a uczestnicy byli trzeźwi. Policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne od pojazdów, a sprawcę kolizji ukarali mandatem karnym. 

Przypominamy i apelujemy, że droga to nie tor wyścigowy. Poruszając się w nieodpowiedni sposób po drogach, bierzemy odpowiedzialność nie tylko za swoje zdrowie, a nawet życie, ale także za bezpieczeństwo innych osób. Skupiając dostatecznie uwagę i ograniczając prędkość do warunków na drodze, będziemy mogli przewidzieć, a w ostateczności odpowiednio zareagować na nagłe sytuacje na drodze.

Źródło: KPP Wieruszów

Dodaj komentarz