Aresztowani za kradzieże i włamania

Szybkie i skuteczne działania zielonogórskich kryminalnych doprowadziły do wytypowania, a następnie zatrzymania trzech podejrzanych o kradzieże z włamaniami. Dwaj z nich, decyzją sądu, trafili na 3 miesiące do aresztu.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Zielonej Gorze odebrał zgłoszenie o kradzieży z włamaniem do kiosku warzywnego, do której miało dojść w miniony piątek (10.02) w nocy na ul. Waryńskiego. Z relacji zgłaszających wynikało, że po pokonaniu zabezpieczeń drzwi wejściowych, nieznani sprawcy weszli do kiosku, z którego ukradli portfel z pieniędzmi w kwocie 2500 złotych, dokumenty, a także kluczyki do dwóch samochodów. Ponadto okazało się, że jeden z pojazdów – toyota yaris – który stał niedaleko, został także skradziony. Po odebraniu zgłoszenia dyżurny skierował do działań funkcjonariuszy kryminalnych.

Policjanci z wydziału kryminalnego w wyniku podjętych czynności operacyjnych bardzo szybko wytypowali osoby, które mogły być sprawcami włamania i postanowili je sprawdzić. W kilka godzin po zdarzeniu, na jednej z ulic w centrum miasta zauważyli dwóch podejrzewanych mężczyzn. Zatrzymali ich, a następnie wraz z nimi udali się do mieszkania jednego z nich. Tam zastali śpiącego trzeciego mężczyznę, a w pomieszczeniach znaleźli skradzione z kiosku kluczyki oraz pieniądze. Ponadto na parkingu przed blokiem kryminalni odnaleźli toyotę yaris, w której sprawcy zdążyli już zmienić tablice rejestracyjne. Policjanci odzyskali skradzione pieniądze i kluczyki, które oddali właścicielowi.

Wszyscy trzej zatrzymani mężczyźni w wieku 21, 37 i 39 lat są dobrze znani policjantom z popełniania podobnych przestępstw. Byli wcześniej karani, a także odbywali kary pozbawienia wolności. Dwaj są mieszkańcami Zielonej Góry, a jeden powiatu żagańskiego. Wszyscy usłyszeli zarzuty kradzieży z włamaniem do kiosku oraz samochodu. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Najmłodszemu z podejrzanych, 21-latkowi, grozi kara nawet do 15 lat pozbawienia wolności, ponieważ będzie on odpowiadał w warunkach recydywy. Ponadto 21-latek usłyszał jeszcze w innej sprawie pięć dodatkowych zarzutów za kradzieże z włamaniami. Jak się okazało, mężczyzna jest podejrzany o włamania do punktów gastronomicznych, z których ukradł pieniądze i różnego rodzaju sprzęt elektroniczny.

Na wniosek prokuratora Prokuratury Rejonowej w Zielonej Górze, decyzją Sądu Rejonowego, dwaj z zatrzymanych mężczyzn – 21 i 39-latek – zostali tymczasowo aresztowani na 3 miesiące. 

Źródło: KMP Zielona Góra

Dodaj komentarz