Chciał uniknąć zderzenia z sarną i wjechał w drzewo

W niedzielę w Poniatowej kierujący Oplem chcąc uniknąć zderzenia z sarną, wjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Na szczęście 26-letniemu kierującemu nic się nie stało. Policjanci apelują do kierowców o zwiększenie ostrożności, szczególnie w okolicach lasów, gdzie na drodze w każdej chwili może pojawić się dzikie zwierzę. Nagłe wtargnięcie na drogę np. sarny, czy łosia może zakończyć się wypadkiem.

W niedziele po godzinie 7.00 na drodze wojewódzkiej 832 w miejscowości Poniatowa w powiecie Opolskim doszło do kolizji drogowej.

Jak wynika z ustaleń policjantów obsługujących zdarzenie, pod samochód osobowy marki Opel, nagle wbiegła sarna. 26-letni kierujący chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał do rowu, a następnie uderzył w drzewo. Na szczęście kierujący nie odniósł żadnych obrażeń ciała. Zdarzenie zostało zakwalifikowane jako kolizja drogowa. Kierujący Oplem podróżował sam, był trzeźwy. Zwierzę oddaliło się z miejsca.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnej ostrożności i czujności podczas przejazdu drogami, które otaczają lasy. Należy bacznie obserwować pobocze oraz podróżować z prędkością umożliwiającą bezpieczne wyhamowanie i ominięcie zwierzęcia, które nagle pojawi się na drodze. Jadący z nadmierną prędkością kierowca może nie mieć wystarczająco dużo czasu, aby bezpiecznie zahamować i wykonać manewr ominięcia przeszkody.

Pamiętajmy, że zderzenie z dzikim zwierzęciem może być bardzo groźne w skutkach.

Źródło: KPP Opole Lubelskie

Dodaj komentarz