Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną kolizji drogowej

Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego lubińskiej komendy, przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa. W wyniku zderzenia pojazdów, obrażeń ciała doznała kierująca mercedesem. Trafiła do szpitala. Policjanci apelują o bezpieczną i ostrożną jazdę.

Sytuacja miała miejsce dziś przed godziną 8.00. Jak wstępnie ustalili funkcjonariusze, kierująca mercedesem, 54-letnia mieszkanka gminy Rudna, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu od strony Polkowic w kierunku centrum Lubina, kierowcy skody, którym podróżował 45-letni mieszkaniec gminy Lubin. Doszło do zderzenia obu pojazdów. 

W wyniku doznanych obrażeń, do szpitala trafiła 54-latka. Na szczęście nic groźnego jej się nie stało i po badaniach wróciła do domu. Wszyscy uczestnicy tej kolizji byli trzeźwi. 

Pamiętajmy! Nasze zachowanie i podejmowane decyzje na drodze mają wpływ na bezpieczeństwo ruchu drogowego. Nieprzestrzeganie przepisów, nieostrożność, nadmierna prędkość, alkohol to główne przyczyny wypadków. Wystarczy tylko przestrzegać przepisów, dostosować prędkość do warunków panujących na drodze, być uprzejmym i cierpliwym, zauważać innych uczestników ruchu drogowego, a podróż dla nas i naszych pasażerów będzie o wiele bardziej przyjemna i bezpieczna. 

Pamiętajmy również, że jednym z podstawowych warunków bezpieczeństwa jest widoczność. Dlatego apelujemy do pieszych i rowerzystów o noszenie kamizelek, innych elementów odblaskowych lub też latarki, kiedy będziemy się poruszać po drogach. Takie postępowanie z pewnością poprawi nasze bezpieczeństwo.

Źródło: KPP Lubin

Dodaj komentarz