Nieustąpienie pierwszeństwa przyczyną wypadku

Jastrzębscy policjanci prowadzili czynności na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej z Gagarina w Jastrzębiu-Zdroju. W wyniku tego zdarzenia kierujący BMW został zabrany do szpitala w Jastrzębiu-Zdroju. To już kolejny poważny wypadek, którego przyczyną było nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu. Zwracamy się z apelem o ostrożność i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Do zdarzenia drogowego doszło w piątek po godzinie 19 na skrzyżowaniu ulic Rybnickiej i Gagarina w dzielnicy Pochwacie. Na miejscu ustalono, że kierująca 25-letnia kobieta samochodem marki Volkswagen nie ustąpiła pierwszeństwa na skrzyżowaniu i zderzyła się z prawidłowo jadącym BMW, którym kierował 57-letni mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało, że uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi. Do szpitala został przewieziony kierujący BMW. Policjanci ustalają teraz wszystkie szczegóły i okoliczności wypadku drogowego. 

Apelujemy o rozwagę, koncentrację i szczególną ostrożność, zwłaszcza w momencie dojeżdżania do skrzyżowania bez sygnalizacji świetlnej. Chwila nieuwagi może często skończyć się tragicznymi skutkami. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo w głównej mierze zależy od nas samych.

Źródło: KMP Jastrzębie Zdrój

Dodaj komentarz