Zdarzenie z udziałem trzech pojazdów

Do zdarzenia z udziałem trzech pojazdów doszło wczoraj na ulicy Wolanowskiej w Radomiu. Dwie osoby zostały poszkodowane w tym 5-letnie dziecko. Utrudnienia trwały kilka godzin.

W poniedziałek (17.04) po godz. 15 do dyżurnego radomskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym z udziałem trzech pojazdów na ulicy Wolanowskiej w Radomiu. Na miejsce skierowano patrol radomskiej drogówki. Policjanci obsługujący zdarzenie ustalili, że 36-latek kierujący ciężarowym manem nie zachował bezpiecznej odległości od poprzedzającego pojazdu i uderzył w tył samochodu kia, kierowanego przez 62-letniego mężczyznę. Następnie kia najechała na tył mercedesa, którym kierowała 33-letnia kobieta. Wszyscy kierujący biorący udział w zdarzeniu byli trzeźwi, natomiast dwie pasażerki z kia (5 i 60 lat) zostały przewiezione do szpitala. W czynnościach wykonywanych przez mundurowych drogówki wzięli udział również funkcjonariusze mazowieckiej Inspekcji Transportu Drogowego, którzy kompleksowo przeprowadzili kontrolę kierowcy oraz pojazdu ciężarowego, a także pomogli zabezpieczyć dane z tachografu wskazujące prędkość pojazdu ciężarowego w chwili zdarzenia.

Apelujemy o rozwagę i ostrożność na drodze zwłaszcza, że w ostatnim czasie warunki atmosferyczne jak przystało na kwiecień są zmienne. Każdy kierujący powinien obserwować sytuację na drodze, natężenie ruchu i pogodę. A następnie biorąc pod uwagę wskazane czynniki dostosować styl jazdy oraz prędkość do zastanych warunków, aby pokonać wyznaczoną trasę w sposób bezpieczny i bezkolizyjny.

Źródło: KMP Radom

Dodaj komentarz