Potrącenie na przejściu dla pieszych

Jak wstępnie ustalili policjanci ruchu drogowego, trzy dziewczynki przechodzące przez jezdnię na oznakowanym przejściu dla pieszych, zostały zaskoczone przez kierującą samochodem osobowym marki Honda, która jechała prosto na nie nie zatrzymując się przed pasami. Wszystkie trzy małoletnie piesze trafiły do szpitala. Dwie z nich po przebadaniu zostały zwolnione do domu. Trzecia dziewczynka doznała obrażeń w postaci złamania podudzia i obrażeń głowy. Kierująca Hondą była trzeźwa. Apelujemy o ostrożność na drodze – kierowco, przed przejściem dla pieszych zachowaj szczególną ostrożność i ZWOLNIJ

Do zdarzenia doszło przedwczoraj (8.01.)  po godzinie 15 na ul. Piastowskiej w Sierpcu. Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy ruchu drogowego wynika, że kierująca pojazdem osobowym marki Honda została oślepiona przez słońce i nie zauważyła osób znajdujących się na oznakowanym przejściu dla pieszych i potrąciła je. W wyniki tego zdarzenia trzy dziewczynki doznały obrażeń ciała i zostały zabrane do szpitala. Dwie z nich w wieku 13 lat po badaniu zostały zwolnione do domu. Jedna z pieszych 14-letnia poszkodowana doznała obrażeń skutkujących rozstrojem zdrowia na okres powyżej 7 dni.  

60-letnia kierująca była trzeźwa. Teraz o jej losie zdecyduje sąd.

Przypominamy! Piesi stanowią najbardziej zagrożoną wypadkami grupę wśród tzw. niechronionych uczestników ruchu drogowego. Do większości zdarzeń z ich udziałem dochodzi niestety na przejściach dla pieszych. Aby ograniczyć ilość niebezpiecznych sytuacji drogowych, warto zaopatrzyć się w elementy odblaskowe. Będziemy wtedy bardziej widoczni dla kierujących pojazdami, zwłaszcza w porze zimowej, kiedy warunki pogodowe, w tym widoczność, bardzo szybko się zmieniają i szybciej może dojść do tragedii.

Pamiętajmy! Pieszy, wchodząc na przejście dla pieszych, musi obserwować otoczenie i reagować na potencjalne zagrożenia ze strony kierujących pojazdami. W trakcie przechodzenia na drugą stronę ulicy czy torowisko obowiązuje zakaz korzystania z telefonu komórkowego lub innych urządzeń elektronicznych, które mogłyby rozpraszać uwagę.

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego apelujemy o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.

Źródło: KPP Sierpc

Dodaj komentarz