Napadli na taksówkarza

Policjanci referatu patrolowo – interwencyjnego zatrzymali dwóch sprawców w wieku 47 i 62 lat napadu na taksówkarza. Do zdarzenia doszło w piątek wieczorem. Dwóch mężczyzn zamówiło kurs na ulicę Wrzesińską. Gdy taksówka zbliżała się do miejsca docelowego napadli na kierowcę. Na szczęście świadkowie wezwali pomoc i pomogli pokrzywdzonemu. Zatrzymani usłyszeli zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy.

W piątek, 3 lutego 2023 roku około 20:00 dwóch mężczyzn wsiadło na ulicy Biskupińskiej w Gnieźnie do taksówki. Zamówili kurs na ulicę Wrzesińską. Gdy zbliżali się do miejsca docelowego stwierdzili, że je zmienią nie podając konkretnego adresu, pod adresem taksówkarza zaczęły płynąć zniewagi, mężczyźni zaczęli grozić mu pobiciem i zabiciem.

Mając świadomość, że jego życie może być zagrożone taksówkarz postanowił wysadzić klientów w okolicy stacji paliw na ulicy Wrzesińskiej. Gdy tylko pojazd się zatrzymał a taksówkarz poprosił o uregulowanie opłaty za kurs i opuszczenie auta mężczyźni napadli na niego bijąc go oraz próbując udusić. Szybko zareagowali świadkowie wzywając na miejsce policję i próbując pomóc pokrzywdzonemu.

Przybyli na miejsce funkcjonariusze w pobliżu stacji zatrzymali dwóch napastników. Jeden z nich to 62-letni mieszkaniec Gniezna, drugi 47-letni mieszkaniec gminy Niechanowo. Podczas wykonywania czynności sprawcy znieważali interweniujących policjantów.

Śledczy przedstawili im zarzuty dotyczące pobicia taksówkarza i znieważenia funkcjonariuszy.

Podejrzanym grozi do 3 lat pozbawienia wolności.

Źródło: KPP Gniezno

Dodaj komentarz