Za znęcanie się nad matką odpowie przed sądem

Sąd Rejonowy w Lipsku zastosował 3-miesięczny areszt wobec 33-latka, który zaatakował swoją 70-letnią matkę nożem. Ponadto od ponad pół roku znęcał się nad nią fizycznie i psychicznie.

W czwartek po południu dyżurny lipskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na terenie gminy Lipsko mężczyzna zaatakował swoją matkę nożem. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Pokrzywdzona 70-letnia kobieta poruszająca sie o kulach posiadała obrażenia twarzy spowodowane przez nietrzeźwego syna. Kobieta została przewieziona do szpitala. Policjanci ustalili, że 33-latek naużywa alkoholu i wszczynał awantury domowe, podczas których uderzał, wyzywał, wymuszał pieniądze oraz groził kobiecie pozbawieniem życia. Tego dnia nietrzeźwy syn pobił i zranił swoją matkę nożem. Policjanci podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu sprawcy przemocy domowej.

Mężczyzna usłyszał zarzuty znęcania się fizycznego i psychicznego nad osoba najbliższą, następstwem czego był uszczerbek na zdrowiu. Sąd Rejonowy w Lipsku zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres 3 miesięcy. 

W świetle prawa, za przestępstwa jakich dopuścił się 33-latek, grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. 

Źródło: KPP Lipsk

Dodaj komentarz