Ukrywał się na ternie Wielkiej Brytanii

Wieloletnia ucieczka od wymiaru sprawiedliwości dobiegła końca, gdy mężczyzna poszukiwany listem gończym przez 15 lat, został zatrzymany w Polsce. Jego historia ukrywania się na terenie Wysp Brytyjskich, została zakończona przez dąbrowskich kryminalnych. Mężczyzna trafił już do aresztu.

37-latek, którego namierzyli dąbrowscy policjanci, ukrywał się, gdyż miał na swoim koncie przestępstwa narkotykowe. Aby uniknąć aresztowania, od długiego czasu ukrywał się na terenie Wysp Brytyjskich.

Do zatrzymania doszło, gdy mężczyzna opuszczał hotel w Sosnowcu. Dzięki policyjnej akcji  37-latek trafił już do aresztu śledczego.

Takie zdarzenia podkreślają znaczenie współpracy międzynarodowej w zwalczaniu przestępczości zorganizowanej i ucieczek przestępców przed wymiarem sprawiedliwości.

Zatrzymanie poszukiwanego od 15 lat przestępcy pokazuje, że przestępcy nie mogą uciec przed konsekwencjami swoich działań, niezależnie od tego, gdzie próbują się ukryć oraz jak długo już to trwa. Zajmujący się takimi osobami w każdej z komend specjaliści od poszukiwań doprowadzają do tego, by przestępcy ostatecznie znaleźli się w zakładach karnych, gdzie odbywają zasądzone wyroki.

Źródło: KPP Dąbrowa Górnicza

Dodaj komentarz