Policjanci zatrzymali parę z narkotykami

Jeleniogórscy policjanci zatrzymali kobietę i mężczyznę w związku z posiadaniem przez nich środków odurzających. Kobieta odpowie za posiadanie znacznych ich ilości. W trakcie czynności funkcjonariusze zabezpieczyli narkotyki, z których można uzyskać ponad 400 porcji handlowych. Była to marihuana, amfetamina i tabletki ecstasy. W mieszkaniu mężczyzny mundurowi zatrzymali również 34-latka poszukiwanego listem gończym, który posiadał marihuanę. Teraz zatrzymani za popełnione przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Policjanci z Zespołu ds. Zwalczania Przestępczości Narkotykowej Wydziału Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zatrzymali 29-letnią kobietę oraz 44-letniego mężczyznę w związku posiadaniem przez nich środków odurzających, z tym, że kobieta odpowie za posiadanie znacznych ich ilości.

Funkcjonariusze prowadząc czynności uzyskali informację, że 44-latek najprawdopodobniej ma związek z przestępczością narkotykową. Weryfikując kolejne informacje w tej sprawie, ustalili, że narkotyki może on posiadać w swoim mieszkaniu. Funkcjonariusze w zajmowanym przez niego lokalu znaleźli amfetaminę, z której można uzyskać kilkanaście porcji handlowych. W jego mieszkaniu przebywał również 34-latek, który jak się później okazało, był poszukiwany na podstawie listu gończego przez Prokuraturę Rejonową w Dębicy celem tymczasowego aresztowania oraz na podstawie nakazu doprowadzenia wydanego przez Sąd Rejonowy dla Wrocławia –Krzyki. Okazało się, również że mężczyzna również posiadał przy sobie marihuanę. W trakcie dalszych czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali 29-letnią partnerkę 44-latka, która w swoim mieszkaniu posiadała znaczne ilości środków odurzających. Policjanci zabezpieczyli tabletki ecstasy, marihuanę oraz amfetaminę, z których łącznie można uzyskać ponad 400 porcji handlowych.

Cała trójka trafiła do policyjnego aresztu. 29-latce za posiadanie znacznych ilości środków odurzających grozić może nawet do 10 lat pozbawienia wolności, a jej partnerowi i jego koledze do lat 3. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo wszystkie okoliczności tej sprawy, ustalają źródło pochodzenia zabezpieczonych narkotyków  oraz sprawdzają czy zatrzymani nie zajmowali się ich dystrybucją.

Źródło: KMP Jelenia Góra

Dodaj komentarz