Zderzyli się na hulajnogach

Do nietypowego zdarzenia doszło wczoraj na terenie Tarnowskich Gór. Policjanci z ruchu drogowego zostali wezwani do wypadku, w którym zderzyli się ze sobą dwaj młodzieńcy, podróżujący hulajnogami. Mimo że zdarzenie z pozoru mogło być niegroźne, to jeden z uczestników doznał obrażeń i trafił do szpitala. Apelujemy o zachowanie szczególnej ostrożności.

Wczoraj około godziny 15.00 na ulicy Podmiejskiej w Tarnowskich Górach doszło do niecodziennego zdarzenia drogowego. Stróże prawa z tarnogórskiej drogówki ustalili, że dwóch mieszkańców naszego miasta, w wieku 10 i 14 lat, zderzyło się ze sobą czołowo. Wypadek był o tyle nietypowy, ponieważ obydwoje poruszali się na hulajnogach. W przypadku starszego z nich było to elektryczne urządzenie, natomiast młodszy z nich, poruszał się hulajnogą napędzaną siłą mięśni.

Skutek tego, z pozoru niegroźnego, zdarzenia był dla jednego z nich przykry. W wyniku kontaktu z nadjeżdżającym z przeciwka 14-latkiem ucierpiał 10-letni tarnogórzanin, który jak ustalili policjanci, poruszał się niewłaściwą stroną jezdni. Na miejscu konieczna była interwencja ratowników, którzy zabrali go do szpitala na dalsze badania.

Przypominamy po raz kolejny, że prowadzenie różnego rodzaju pojazdów na drogach, niezależnie czy napędzane są silnikami, czy siłą mięśni, to ogromna odpowiedzialność. Każde nasze niewłaściwe zachowanie, będzie miało swoje negatywne skutki. Aby nie dopuścić do podobnych wydarzeń, apelujemy o ostrożność. Każdy, kto wyjeżdża na drogę, powinien pamiętać przede wszystkim o zdrowym rozsądku, zasadach bezpieczeństwa i respektowaniu przepisów prawa.

Źródło: KPP Tarnowskie Góry

Dodaj komentarz