Odnaleziony 6-latek

“Ucieczkę” wnuka zgłosiła przerażona babcia, która w tym celu przybyła do Komisariatu Policji Wrocław-Stare Miasto. Chłopiec, który miał zaledwie 6-lat, oddalił się wbrew jej woli z miejsca zamieszkania, gdy ta tylko na chwilę spuściła go z oka. W związku z tym podjęto natychmiastowe działania poszukiwawcze, ogłoszono alarm dla jednostki prowadzącej akcję oraz zaangażowano kilkudziesięciu funkcjonariuszy do tej sprawy. W tego typu sytuacjach to standardowa procedura, bo życie i zdrowie człowieka jest zawsze najważniejsze. Na szczęście policjanci jeszcze tego samego dnia odnaleźli poszukiwanego chłopca, który został przekazany rodzinie.

Wrocławscy wywiadowcy zostali skierowani do pilnych działań poszukiwawczych w rejon działania komisariatu policji na Starym Mieście. Zaginął tam 6-letni chłopiec, a o tym fakcie zostaliśmy poinformowani przez jego zaniepokojoną babcię. Centrum Wrocławia może być niebezpieczne dla samotnie przebywającego 6-latka, dlatego natychmiast przystąpiono do poszukiwań.

Z przeprowadzonych ustaleń wynikało, że chłopiec oddalił się z ulicy Ścinawskiej i mógł udać się do pobliskiego centrum handlowego. W tym rejonie sprawdzenia przeprowadzili funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego z komendy miejskiej. Posiadając dokładny rysopis chłopca policjanci natrafili na niego w jedynym ze znajdujących się tam sklepów. Okazało się, że 6-latek postanowił wybrać się po ulubione zabawki. I choć przysporzył tym samym sporo pracy wszystkim zaangażowanym w poszukiwania, to z pewnością nie zdawał siebie z tego sprawy.

Finalnie 6-latek trafił z powrotem pod opiekę babci. Policjanci apelują o to, aby rozmawiać z naszymi dziećmi, o tym jak ważne jest by nie oddalali się samowolnie i bez opieki dorosłych. Nie oznacza to oczywiście, że należy straszyć dzieci. Ważne jest, by w sytuacji, gdy dziecku czegoś zabraniamy, wytłumaczyć mu, dlaczego takie zachowanie jest niebezpieczne. Dziecko bardzo chce rozumieć świat, a to my mu go pokazujemy i tłumaczymy różne zjawiska.

Źródło: KMP Wrocław

Dodaj komentarz