11- latek na hulajnodze potrącony przez samochód

Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego zawsze są bardziej narażeni na obrażenia niż kierowcy pojazdów. Dlatego tak ważna jest ostrożność na drodze względem tej grupy i przez nich samych. Pokazuje to chociażby zdarzenie z Ełku. 11-latek korzystający z hulajnogi został potrącony przez kierującą oplem. Kobiecie w samochodzie nic się nie stało, a dziecko upadło na jezdnię i trafiło do szpitala. Na szczęście po badaniach okazało się, że nie doznało poważnych obrażeń.

Do zdarzenia doszło w Ełku przy ul. Kościuszki w miniony wtorek (18.04.2023 r.). Z dotychczasowych ustaleń policjantów wynika, że kierująca osobowym oplem uderzyła 11-letniego chłopca, który przejeżdżał po przejściu dla pieszych na hulajnodze nieelektrycznej. Zdarzenie wyglądało groźnie – dziecko trafiło do szpitala. Na szczęście ustalenia wskazują, że doznało ogólnych potłuczeń ciała i tego samego dnia opuściło szpital.

Kierująca była trzeźwa. Trwają czynności w tej sprawie i ustalany jest dokładny przebieg zdarzenia. Od tych ustaleń będą zależały dalsze kroki w tej sprawie.
Policjanci apelują o ostrożność i uwagę na drogach. Dotyczy to zarówno osób korzystających z urządzeń wspomagających ruch, jak i kierowców. Wszyscy zobowiązani są do zachowania szczególnej ostrożności. 

Źródło: KPP Ełk

Dodaj komentarz