Próbował wziąć kredyt na podrobioną umowę o pracę

Przedwczoraj (10.07.2023) policjanci zwalczający przestępczość gospodarczą bydgoskiej komendy miejskiej zatrzymali poszukiwanego przez Sąd 18-latka, który chciał zawrzeć umowę kredytową przedkładając podrobioną umowę o zatrudnieniu. Mężczyzna odpowie za usiłowanie oszustwa.

Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją Komendy Miejskiej Policji w Bydgoszczy otrzymali sądowy nakaz doprowadzenia mieszkańca osiedla Bartodzieje do zakładu poprawczego.

Kiedy pojechali do miejsca jego zamieszkania okazało się, że jest on w trakcie zaciągania pożyczki. Mężczyzna chcąc wziąć kredyt przedłożył podrobioną umowę o pracę, opatrzoną, podrobioną wcześniej, pieczęcią firmy, w której miał być zatrudniony. Będzie to wątkiem sprawdzanym przez policjantów w dalszym toku prowadzonego postępowania. W ten sposób policjanci uniemożliwili oszustowi wzięcie kredytu.

18-letni bydgoszczanin został zatrzymany i doprowadzony do zakładu poprawczego. Dodatkowo będzie pociągnięty do odpowiedzialności za usiłowanie oszustwa.

Źródło: KMP Bydgoszcz

Dodaj komentarz